Motywy leśne we wnętrzach

Dzisiaj będzie trochę o pewnym ekologicznym trendzie w aranżacji wnętrz, nawiązującym do szeroko pojętej natury, w ramach której są motywy szczególnie bliskie mojemu sercu, a mianowicie związane z lasem. Każdy może sobie zapewne wyobrazić jak może wyglądać wnętrze z lasem w roli głównej – odpowiednie barwy, motyw drzew, drewno jako wykończenie i leśne zwierzęta w roli dodatków w i dekoracji. Tak się składa, że bynajmniej nie kierując się trendami i modami, w takim stylu planuję urządzić własną sypialnię. W pewnym sensie samo miejsce, w którym żyję i forma domu, a w szczególności poddasza, na którym mieści się sypialnia, narzucają ten styl. Mieszkam bowiem w lesie, a poddasze domu jest obite drewnem w naturalnym odcieniu. Zatem leśne kolory i dodatki idealnie będą tu pasować. Aby jednak wszystko nie było drewniane, brązowe czy zielone, barwą przełamującą będzie dość intensywny kolor pomarańczowy.

empik.com

empik.com

Ponieważ nie mam ochoty na totalną demolkę:), pozostawiam ściany i skosy w obiciu z drewna, ale prawdopodobnie zmienią nieco ich odcień na bardziej wpadający w odcienie egzotycznego teaku. Ściany kolankowe zostaną przesłonięte przez ciąg białych szafek dochodzących frontami do skosów, co nie tylko podniesie nieco ściankę, ale też rozjaśni wnętrze i przykryje trochę drewna. W sypialni aktualnie znajduje się sosnowe łóżko, które zostanie pomalowane na odcień palisandru, a to z racji faktu, że pod telewizorem stoi komoda w takim odcieniu. Nawiązaniem do tych ciemnych brązów będzie również stojący w pokoju słup konstrukcyjny, który także będzie miał odcień palisandru.

agatonstudio.pl

agatonstudio.pl

Łóżko nie będzie miało zagłówka z drewna, tylko uszyty z gąbki i czekoladowego sztruksu miękki zagłówek przyczepiony do ściany. Na łóżku będzie leżała soczyście zielona narzuta pasująca odcieniem do ściany telewizyjnej, pomalowanej na intensywną zieleń. A na łóżku oczywiście moje ukochane poduszki – z motywami zwierząt leśnych – sowy, dziki, jelenie i sarny. W pokoju stanie również pojemna szafa, z płyty MDF w kolorze białym i z przesuwnymi drzwiami, które zostaną oklejone fototapetą z motywem lasu brzozowego w odcieniach zieleni, brązu i bieli. Drzwi wejściowe do pokoju będą dwuskrzydłowe, od środka pomieszczenia pomalowane na biało. A dla zwiększenia przytulności sypialni na podłodze położę dwa dywaniki typu shaggy w intensywnym kolorze pomarańczowym. Do tego oczywiście stylistycznie pasujące dodatki, jak np. kominek na olejki eteryczne w kształcie sowy czy zawieszka na biżuterię w kształcie drzewka wyciętego ze sklejki.

Napisano w Aranżacja wnętrz