Domowe biuro wg Feng Shui

Domowe biuro wg Feng Shui
kobieta.onet.pl

Biuro to miejsce pracy wielu z nas i to nie tylko w firmie, ale często także w domu – czy to jako miejsce naszej pracy zdalnej dla pracodawcy, czy nadrabiania zaległości czy w końcu prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Domowe biuro nie wymaga wiele zachodu, jednak urządzając je, warto kierować się sprawdzonymi zasadami Feng Shui, aby cieszyć się dobrą atmosferą i kreatywnym myśleniem w naszym biurze w domu. Feng Shui to sensowne, logiczne zalecenia i jeśli się do nich zastosujemy, usprawnimy przepływ dobrej energii w miejscu pracy. 

Przede wszystkim musimy dbać o porządek i unikać np. umieszczania na biurku sterty dokumentów, która zaburza przepływ energii. Będziemy wtedy rozkojarzeni i niespokojni – bałagan rozprasza i zaburza równowagę. Najlepiej nasze domowe biuro zlokalizować w przeznaczonym tylko na to pokoju. Jeśli nie mamy takiej możliwości, umieśćmy samo biurko z szafką na dokumenty czy pomoce do pracy w takim miejscu, aby nie siedzieć tyłem do drzwi. Sypialnia nie jest dobrym miejscem do pracy, z punktu widzenia efektywnego wypoczynku, zatem wygospodarujmy kąt w ciągach komunikacyjnych, pokoju gościnnym czy nawet salonie.

kobieta.onet.pl
kobieta.onet.pl

Środek biura pozostawiamy pusty, aby energia mogła bez problemu przepływać przez wnętrze. A w rogu biura bądź biurka wygospodarujmy nieco miejsca na postawienie roślin o gładkich liściach. Oprócz roślin możemy w biurze umieścić też akwarium albo małą fontannę. Warto zadbać też o detale, jak zdjęcie rodziny oraz ukochanej osoby, drobne przedmioty o pozytywnym znaczeniu, jak np. kamyk czy muszla, które symbolizują zdrowie lub elementy z metalu i dobre oświetlenie dla zwiększenia kreatywności.